Rad na karakteru

Raditi na karakteru znači voditi osobu da razvija vrline koje će joj omogućiti svekoliko intelektualno, osobno i društveno napredovanje. Program za razvoj vrlina u osnovnoj školi Ružičnjak nije samo predmet ili moto koji visi na zidu, već je cjeloviti dio kurikuluma. Smatramo da je odgoj djetetovog karaktera osnova za njegovu buduću sreću i uspjeh u odrasloj dobi, te stoga želimo raditi s puno znanja, iskustva i ljubavi kako bi svaki učenik mogao sazrijevati i odrastati u vrlinama poput odgovornosti poštenja, iskrenosti, umjerenosti, samokontrole, zahvalnosti, radosti, velikodušnosti, marljivosti, skromnosti i poštovanja.
Svaki će se mjesec u školi stavljati poseban naglasak na specifičnu vrlinu koju se učenici i nastavnici trude živjeti u svakodnevnom životu. Učiteljiče će se uključivati i raspravljati o toj vrlini na nastavi, mentorice će pomagati učenicama kako bi je konkretno živjeli, a roditelje će se poticati da tu vrlinu vježbaju i kod kuće.