Svjetski dan izumitelja

U petak, 9.studenog, u sklopu dodatne nastave povijesti i engleskog jezika, 5.a razred obilježio je Međunarodni dan izumitelja. Aktivnosti smo započeli gledanjem animiranog filma o Profesoru Baltazaru te smo uživali u zgodama omiljenog izumitelja među najmlađima. Zatim smo se uputili u školsko dvorište gdje je počeo lov na izumitelja. Učenice su uz pomoć karte dvorišta i uputa koji su bili na engleskom jeziku trebale pronaći "svog" izumitelja. Nakon uspješnog lova i pronalaženja šarenih koverti, učenice su izvršile sve zadane zadatke koje su našle u kovertama. Uz zajednički plakat, učenice su napravile i 2 pokusa, odnosno 2 izumljena izuma - telefon i leteći balon. Uslijedio je razgovor o budućim izumima koji bi olakšali svakodnevni život u školi i kod kuće, a smijeha naravno nije nedostajalo (uz pokoji keksić kako bi vratili potrošenu energiju nakon lova).