OBITELJSKO OBOGAĆIVANJE

Dragi roditelji,

preporučujemo i potičemo vas da se uključite u novi ciklus modula Obiteljskog obogaćivanja (http://www.obiteljskoobogacivanje.com/). I to modul Prvi koraci za roditelje djece od 0 do 3 godine starosti te modul Prve odluke za roditelje djece od 8-11 godina.
Za roditelje čija djeca pohađaju DV Ružičnjak, OŠ Ružičnjak ili OŠ Lotrščak odobrava se popust od 30% na cijenu tečaja.

U nastavku slijedi više informacija o pojedinom tečaju.

Prvi koraci
Program za roditelje s djecom u dobi od tek rođene do 3. godine starosti. Također je prikladan za mlade parove koji planiraju postati roditelji.
Ovaj tečaj pomaže roditeljima da:
- otkriju velike mogućnosti svoje djece,
- nađu način za poticanje svoje djece na učenje,
- saznaju kada je pravo vrijeme za to.
Studije ranog odgoja pokazuju da djeca žele učiti čak i prije rođenja. Djeca koja su na odgovarajući način odgojena i poticana i kojima su roditelji uvijek bili dobar primjer, sposobna su upiti informacije koje će im pomoći da budu pametna, sretna i imaju prirodnu naklonjenost dobru.
Prvi koraci su tečaj koji roditeljima pruža priliku da otkriju kako je roditeljstvo prekrasno i daje im osnovna sredstva za potporu i pomoć pri podizanju djece

Sadržaj modula
·         Uvod u program - Prvi koraci
·         Ključne točke za cjeloviti odgoj - Okvir za razvoj djeteta
·         Obiteljsko ozračje/okolina - Dijete i njegova okolina
·         Naslijeđe i karakter - Osobni pristup
·         Komunikacija u braku - Prve godine bračnog života
·         Igra u životu djeteta - Igra
·         Jaslice i dječji vrtić - Djeca, njihovi odgajatelji i vrtić
·         Autoritet - Autoritet: norme i poslušnost

Prve odluke
Tijekom zadnjih godina djetinjstva djevojčice i dječaci su samosvjesniji u načinu kojim se odnose prema svojoj okolini. To ih prisiljava na mnogo osobnih odluka u mnogim svakodnevnim situacijama. Da bi mogli birati, oni moraju imati ljestvicu vrijednosti koju bi koristili kao referencu.

Na ovom tečaju Obiteljskog obogaćivanja roditelji analiziraju važnost življenja prema ljestvici vrijednosti, kako ljestvicu vrijednosti prenijeti na svoju djecu i kako im pomoći da je se pridržavaju. U ovoj dobi djevojčice i dječaci su u najboljoj fazi djetinjstva, vremenu najjače osjetljivosti, tako da se određene stvari ne mogu ostaviti za kasnije, jer nema koristi da se to radi kada dođu problemi puberteta ili adolescencije. Sada je vrijeme da se postavi sustav vrlina i vrijednosti.

Sadržaj modula
-    njihove prve odluke – proživljavanje faze ravnoteže i konsolidacije
-    osobine – dob i znanje
-    život kod kuće – glavni igrači u obrazovnom procesu