Knjigomat

Ovoga mjeseca u sklopu projekta "Knjigoljupci" učenice nižih razreda imat će priliku sudjelovati u razmjeni knjiga u školskom Knjigomatu.

Naime, moći će na posudbu za čitanje ostaviti svoju omiljenu knjigu (slikovnicu, priču, bajku, basnu, roman, strip, časopis, enciklopediju i sl.) iz svoje kućne knjižnice te će posuđivati i čitati knjige drugih učenica.

Za svaku knjigu moći će oslikati i napisati preporuku, kako bi ostale učenice zainteresirale baš za njihovu knjigu. Također, sve učenice koje pročitaju preporučene knjige, ocjenjuju ih i izdvajaju omiljene citate.

Nadamo se da će se projekt Knjigoljupci svidjeti našim učenicama te da će se zainteresiranost za čitanje i razmjenu knjiga nastaviti i nakon njega!

"Čovjek koji ne čita dobre knjige nije ni u kakvoj prednosti pred čovjekom koji ne zna čitati."
(Mark Twain)