Večer matematike 2019.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici.

Cilj ovakvoga projekta je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici (roditelji i djeca) obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (učitelj) pomaže pri njihovoj provedbi.

Pomoć roditelja u objašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.

Ovaj projekt organizira Hrvatsko matematičko društvo (HMD), u suradnji s našim učiteljicama te profesorima matematike i fizike.