O školi

Osnovna škola Ružičnjak prva je škola u Hrvatskoj koju su pokrenuli roditelji. Također to je i prva osnovna škola za djevojčice u Hrvatskoj. Naime, smatrajući da su roditelji prvi i najvažniji odgojitelji svoje djece, odlučili smo pokrenuti školu koja će ih u tome podržavati. S tim ciljem osnovan je Roditeljski institut za odgoj i obrazovanje (RINO) kao krovna udruga i pravni subjekt. Cijeli projekt vođen je idejom i posebnim trudom da se, osim akademske izvrsnosti, radi na razvoju karaktera i osobnosti njezinih polaznica te njeguje rast u vrlinama. Posebnost škole je njezin pedagoški princip koji se temelj na mentorstvu i omogućuje personalizirani pristup svakoj učenici.
Škola Ružičnjak dio je međunarodne mreže sličnih škola diljem svijeta koje nude cjelovito obrazovanje i osobni pristup svakoj učenici.
Naša prva škola, Osnovna škola Ružičnjak, nalazi se u Podsusedu, pod obroncima Medvednice, okružena zelenilom i voćnjakom, u prostoru bivšeg franjevačkog samostana.