Mentorstvo

• Program mentorstva
Svaka je učenica jedinstvena. Program mentorstva je temeljni alat osobnog pristupa svakom djetetu i neophodan za razvoj karaktera i osobnosti jer omogućuje prilagođavanje svakom dijetetu. Svaka učenica dobiva mentoricu koja je za tu ulogu posebno osposobljena. S njom se učenica susreće dva puta mjesečno, a po potrebi i češće na kratko strukturiranom osobnom razgovoru u kojemu mentorica pomaže učenici da cjelovito vidi svoje potrebe i radi na sebi, te na taj način razvije svoje potencijale, intelektualne i ljudske. Područja koja se posebno njeguju jesu karakter, vježbanje u vrlinama, ciljevi učenja, duhovne potrebe i bilo koji problem s kojim se učenica trenutno susreće. Roditelji se također barem dva puta godišnje mogu sastati s mentoricom kako bi zajedničkim snagama u istom smjeru radili na dobrobiti djeteta.